طراحی سایت


طراحی وب سایت به مکانی در اینترنت گفته می شود طراحی سایت که صفحه یا صفحاتی را با هدف خاصی در خود نگه می دارد، در واقع مجموعه ای از صفحاتی است که برای هدف خاصی ایجاد شده اند.

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت
به فرآیند برنامه ریزی برای ایجاد سایت در فضای مجازی که با ساختاری مشترک و جزئی ارائه می شود، طراحی وب می گویند. این برنامه نویسی برای تمامی تصاویر، متون، فایل های صوتی و تصویری و المان های ویژه ای که توسط سایت برنامه نویسی طراحی سایت می شود اعمال می شود و در نهایت تمامی این موارد در مورد صفحه ای که در مرورگر قابل مشاهده است و به شکلی که قطعا در طراحی وب سایت قابل مشاهده است صدق می کند. در این صفحه قرار داده شده است.

طراحی وب سایت

برای اینکه این صفحات در اکثر مرورگرها قابل مشاهده باشند، سایت توسط طراحان و برنامه نویسان زبان اشاره طراحی شده است تا ساختاری را عمدتاً به زبان html (که امروزه html5 قدرت زیادی در این زبان برنامه نویسی ارائه می دهد) و همچنین برای نمایش بهتر پس از طراحی ایجاد کند. یک وب سایت، از زبان css استفاده می کنند (که زبان css3 قبلاً قدرت آن افزایش یافته است، بنابراین می توان یک وب سایت بدون نرم افزار طراحی سایت گرافیکی طراحی کرد). از زبان های برنامه نویسی دیگر مانند جاوا، پی اچ پی، ESP دات نت، پرل و می نیز می توان برای طراحی وب سایت استفاده کرد.

فرآیند طراحی وب سایت
به طور کلی برای طراحی سایت می توان مراحل زیر را دنبال کرد:
مفهوم سازی
برنامه ریزی
قبل از ایجاد وب سایت تحقیق کنید
تحقیق عمومی
تبلیغات
مدیریت فایل های چند رسانه ای که در وب سایت قرار خواهند گرفت، مدیریت محتوای طراحی سایت و همچنین فایل های ویدیویی و صوتی موجود در آن توسط یک طراح یا گروهی از طراحان با وظیفه ای خاص قابل مدیریت است. .

طراحی وب سایت: یک وب سایت می تواند شامل یک صفحه اصلی که اغلب صفحه اصلی (HOME) نامیده می شود و همچنین صفحات و بخش های دیگری باشد که هر کدام برای هدف خاصی در طراحی وب سایت طراحی شده اند. اما صفحه اصلی یا صفحه اصلی سایت مهمترین قسمت وب سایت است و طراحی سایت را در مورد اهداف اصلی وب سایت و همچنین کلیه به روز رسانی هایی که در وب سایت انجام می شود در اختیار کاربران قرار می دهد. و سایر صفحات وب سایت از طریق این صفحه اصلی شناخته می شوند. به این ترتیب لینکی از صفحه اصلی به آنها اختصاص داده می شود که کاربر با کلیک بر روی آن قسمت های مورد علاقه و ضروری را مشاهده می کند در واقع صفحه اصلی را می توان مادر تمام صفحات وب دانست.

طراحی سایت - طراحی سایت چیست؟
طراحی وب چیست؟
بسیاری از صفحات وب با تمرکز بر سادگی طراحی شده اند، به طوری که هیچ اطلاعات یا عملکرد غیرعادی وجود ندارد که بتواند حواس کاربران را پرت کند یا گیج کند. از آنجایی که تمرکز اصلی تولید طراح، وب‌سایتی است که اعتماد مخاطبان را به خود جلب می‌کند، حذف هرچه بیشتر نقاط بالقوه ناامیدی مصرف‌کننده، امکان حضور بیشتر کاربران را فراهم می‌کند.
دو روش متداول برای طراحی وب‌سایت‌هایی که هم روی دسکتاپ و هم در دستگاه‌های موبایل اجرا می‌شوند، طراحی تطبیقی ​​و طراحی تطبیقی ​​وجود دارد. در طراحی تطبیقی، محتوا بسته به اندازه صفحه به صورت پویا حرکت می کند. در طراحی تطبیقی، محتوای وب سایت در ابعاد طراحی که مطابق با اندازه صفحه مشترک است، ثابت می شود. حفظ توافقی که تا حد امکان با طراحی سایت بین دستگاه ها سازگار باشد، برای حفظ اعتماد و تعامل با کاربران بسیار مهم است. از آنجایی که طراحی واکنشگرا می تواند مشکلاتی را در این زمینه ایجاد کند، طراحان باید در کنترل ظاهر کار خود دقت کنند. اگر آنها نیز مسئول محتوا هستند، در حالی که ممکن است نیاز به گسترش مهارت های خود داشته باشند، از کنترل کامل بر محصول نهایی سود می برند.
طراحی فرآیند جمع آوری ایده ها و چیدمان زیبایی شناسی و کاربرد آنهاست که با هدایت اصولی معین به یک هدف خاص انجام می شود. طراحی وب فرآیندی شبیه به ایجاد محتوا در صفحات وب الکترونیکی است که کاربران نهایی طراحی وب می توانند با استفاده از مرورگر وب از طریق اینترنت به آن دسترسی داشته باشند.

طراحی سایت - طراحی سایت چیست؟
عناصر طراحی وب سایت
طراحی وب شامل بسیاری از عناصر بصری کلیدی به شرح زیر است:

نکاتی را در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک طراح سایت مستقل بخوانید
1- طراحی:
این روشی برای چیدمان گرافیک، تبلیغات و متن است. در دنیای شبکه، یک هدف اصلی کمک به شما برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز برای طراحی سایت در یک نگاه است. شامل تعادل، سازگاری و یکپارچگی طراحی است.

2- رنگ:
انتخاب رنگ بستگی به هدف و مشتری دارد. این می تواند یک طرح سیاه و سفید ساده برای طراحی وب سایت چند رنگ باشد و با استفاده از رنگ های موجود در وب، شخصیت یک فرد یا برند را به یک سازمان منتقل کند.

3- گرافیک:
گرافیک می تواند شامل لوگوها، عکس ها، فیلم ها یا آیکون ها باشد که همگی طراحی وب را بهبود می بخشند. برای یک تجربه کاربری خوب، این کار باید به روش درست انجام شود، کار با رنگ و

 

 


 
 

  انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 119

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "آموزش بهترین روش های ساخت کسب و کار اینترنتی" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما