مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج چگونه است؟


یکی از ساده ترین راه های اخذ تابعیت آلمان، ازدواج با آلمانی یا مقیم آلمان است، اما باید توجه داشته باشید که امروزه به دلیل سوء استفاده هایی که از این طریق صورت گرفته، قوانین بسیار سخت گیرانه ای در این زمینه وضع شده است. بوده است. به همین دلیل در حال حاضر تنها افرادی می توانند با اخذ ویزای ازدواج به آلمان مهاجرت کنند که قصد واقعی خود را ثابت کنند. در واقع اگر فردی قصد ازدواج با شهروند آلمانی یا مقیم آلمان را داشته باشد، باید مدارکی مانند عکس خانواده، ایمیل، سند ازدواج، گواهی تجرد و گواهی عدم سوء پیشینه را به سفارت ارائه کند. شهروند آلمانی همچنین باید ثابت کند که می تواند از همسر خود در آلمان حمایت مالی کند. یکی از شرایط ویژه برای این امر دریافت حقوق کافی برای حمایت از دو بزرگسال در آلمان است. علاوه بر این، شهروند آلمانی باید ثابت کند که سابقه تخلف یا سابقه بد در آلمان وجود ندارد. یکی از نکاتی که یک همسر ایرانی باید به آن توجه کند تسلط بر مهارت های اولیه زبان آلمانی است.

یکی از قوانینی که امروزه از هرگونه سوء استفاده از طریق ازدواج جلوگیری می کند، صدور گذرنامه برای همسر خارجی پس از حداقل 3 سال زندگی مشترک در آلمان است. بنابراین مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج یکی از آسان ترین و حساس ترین ویزاها برای دولت آلمان است.

انواع راه های مهاجرت به آلمان انواع راه های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
یکی دیگر از راه های مهاجرت به آلمان، درخواست پناهندگی در آلمان است. توجه داشته باشید که ملک پور به دلیل خطرات این روش هیچ گونه مشاوره و خدمات پناهندگی در آلمان ارائه نمی دهد. بر اساس کنوانسیون ژنو، افرادی که در کشور خود احساس ناامنی و خطر می کنند می توانند از حمایت کشورهای عضو این کنوانسیون بهره مند شوند. امروزه با توجه به تعداد زیاد پناهندگان در سرتاسر جهان به ویژه در آلمان، امکان رد درخواست پناهندگی بسیار زیاد است و پرونده های پناهندگی با دقت بیشتری بررسی می شود، بنابراین باید توجه داشته باشید که این روش به هیچ بهانه ای قابل قبول نیست. خطر زیادی به همراه خواهد داشت. با توجه به خطراتی که امروزه پناهندگان با آن روبرو هستند، بر همگان واضح است که این روش مردود بوده و به هیچ وجه توسط وکلا توصیه نمی شود.

پناهجویان در آلمان خدمات معیشتی دریافت می کنند. این خدمات شامل پرداخت هزینه های اولیه زندگی من از جمله خوراک، پوشاک و مسکن است. البته مسکن به مکان هایی اطلاق می شود که از وضعیت بهداشتی و ایمنی قابل قبولی برخوردار نیستند و پناهجویان باید این شرایط را تا زمانی که درخواست پناهندگی شان تایید شود، بپذیرند، در غیر این صورت از دولت خدماتی دریافت نخواهند کرد.

پناهندگی در آلمان
مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان
یکی از مواردی که افراد قبل از تصمیم گیری در مورد کشور مقصد برای مهاجرت به آن فکر می کنند، هزینه زندگی در آن کشور است. هزینه زندگی در آلمان با توجه به اینکه در قلب اروپا واقع شده و کشوری بسیار صنعتی است، نسبت به همتایان خود مناسب است. گران ترین شهر آلمان دوسلدورف است که میانگین هزینه زندگی در آن 2600 یورو در ماه گزارش شده است. از سوی دیگر لایپزیگ به عنوان ارزان ترین شهر آلمان شناخته می شود و میانگین هزینه زندگی در این شهر 1900 یورو در ماه است. جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در آلمان را نشان می دهد.

https://www.estahbanaty.org/immigration/germany/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/

  انتشار : ۲۰ آذر ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 12

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "آموزش بهترین روش های ساخت کسب و کار اینترنتی" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما