نکات مهم هنگام طراحی وب سایت چیست؟


طراحی وب سایت  چیست و نکات مهم هنگام سفارش طراحی وب سایت چیست؟ شما در زندگی نیازهای مختلفی دارید، برخی از این نیازها مانند غذا، پوشاک و سرپناه اساسی هستند و بدون حتی یکی از آنها نمی توانید زندگی کنید.

طراحی وب سایت برای دیگران، مانند شغل با درآمد خوب و روابط اجتماعی سالم، تنها می توانند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشند، اما شما می توانید بدون آنها زندگی کنید.

حال مثال بالا طراحی وب سایت  را وارد دنیای اینترنت کنید. زمانی که قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید، همین امر صادق است. یعنی برای ایجاد یک وب سایت هم نیازهای اساسی دارید که بدون آنها امکان داشتن سایت وجود ندارد و هم نیازهایی که می تواند به افزایش کیفیت سایت شما و تاثیرگذاری بیشتر آن کمک کند.

قبلاً مقاله ای در مورد الزامات اولیه طراحی وب سایت منتشر کرده ایم. حال می خواهیم نکات و اصول مهمی را که در کیفیت سایت شما و طراحی وب سایت نقش بسزایی دارند بررسی کنیم. با رعایت این اصول وب سایت شما در بین هزاران سایت دیگر گم نمی شود و مطمئنا می توانید حضور موفق تری در دنیای اینترنت داشته باشید.

2 نیاز اساسی که وب سایت شما باید برآورده کند
قبل از اینکه بخواهیم به جزئیات در مورد ویژگی های یک وب سایت عالی بپردازیم، ابتدا باید به دو موضوع اساسی در طراحی وب سایت بپردازیم. تمامی نکات و اصول مهم طراحی سایت را می توان زیر مجموعه این دو دانست.

توجه به این موارد شما را به یک سایت عالی تبدیل می کند که می تواند بازدهی عالی را برای شما به ارمغان بیاورد ... و عدم توجه به آنها یک سایت ضعیف و فراموش شدنی است. اما این دو جنبه از طراحی سایت چیست؟

تجربه کاربری اولین هدف وب سایت شما ارائه یک تجربه کاربری خوب (به اصطلاح UX) است. من فکر می کنم حدس زدن معنای این کلمه دشوار نیست. این عبارت به احساس و تجربه کاربر از سایت شما اشاره دارد.
شما باید وب سایت خود را از دید کاربر ببینید و تجربه آنها را لذت بخش کنید. به عنوان مثال مطمئن شوید که کاربر به راحتی می تواند از سایت شما استفاده کند، دسترسی به قسمت های مهم سایت آسان است، تمام متون واضح و قابل فهم هستند، سایت شما از نظر بصری زیبا و...
بسیاری از نکات این مقاله بخشی از یک تجربه کاربری خوب است.
سئو (SEO) شما مجبور نیستید در اطراف خود قاطی کنید! معنای این کلمه چندان عجیب نیست. سئو به این معناست که سایت خود را به گونه ای بسازید که بتواند در گوگل (و سایر موتورهای جستجو) رتبه بالایی داشته باشد. این کلمه مخفف Search Engine Optimization یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.
روزانه میلیون ها جستجو در اینترنت انجام می شود که تعداد قابل توجهی از آنها از طریق گوگل است. این جستجوها بسیار متفاوت هستند و قطعاً برخی از آنها در خط کار شما قرار دارند. برای مثال طراحی وب سایت  ، اگر یک فروشگاه اینترنتی موبایل دارید، شخصی که عبارت «خرید تلفن همراه» را جستجو می‌کند، قطعاً کاربر ایده‌آلی برای شماست.
در واقع حضور در گوگل می تواند راه بسیار خوبی برای افزایش بازدید و فروش سایت شما باشد. اما برای این منظور قبل از هر چیز لازم است که سایت شما دارای تمامی استانداردها و اصولی باشد که برای موتورهای جستجو مهم است. بسیاری از نکات زیر می تواند بر رتبه بندی سئو یا گوگل شما تأثیر بگذارد.
همانطور که دیدیم، طراحی سایت خوب باید هم کاربران و هم موتورهای جستجو را در ذهن داشته باشد. اما فکر نکنید که این دو چیز از هم جدا هستند. در واقع، هرچه تجربه کاربری سایت شما بهتر باشد، طبیعتاً رتبه بهتری در نتایج جستجوی گوگل خواهید داشت. در واقع، تمام نکاتی که در ادامه می آیند مستقیماً به هر دو موضوع می پردازند.

6 ویژگی و نکته مهم در طراحی سایت
حال که دو هدف اصلی در طراحی وب سایت چیست، بیایید در مورد ویژگی ها و امکانات یک وب سایت عالی صحبت کنیم و ببینیم هنگام طراحی وب سایت خود باید به چه نکاتی توجه کنید. رعایت این نکات و اصول طراحی وب سایت باعث می شود وب سایت شما تاثیر بسیار بهتری بر روی مخاطبان شما داشته باشد و در گوگل رتبه بهتری کسب کند.

سرعت بالای وب سایت (سرعت صفحه)
خود را به جای کاربرانی که از سایت شما استفاده می کنند قرار دهید. آنها کلیک کننده هایی هستند که معنای انتظار را نمی دانند و فقط یک چیز برایشان مهم است. در چند ثانیه به محتوای مورد نظر خود برسید! بنابراین، طبیعتاً زمانی که کاربر باید مدت زیادی صبر کند تا سایت شما نمایش داده شود، بعید است که صفحه شما را ببندد و به سایت دیگری برود. این نیز تاثیر مستقیمی بر رتبه سایت شما در گوگل خواهد داشت.

مقاله کاملی در مورد سرعت وب سایت و اهمیت آن منتشر کرده ایم. این مقاله می تواند اهمیت یک وب سایت پرسرعت را برای شما روشن کند و به شما یاد دهد که چگونه سرعت وب سایت خود را اندازه گیری کنید.

واکنش پذیری یا واکنش پذیری سایت
ریسپانسیو بودن به این معنی است که سایت شما با تمام اندازه های صفحه نمایش (کامپیوتر، تبلت و تلفن همراه) سازگار است. این ویژگی به هر کسی با هر دستگاهی کمک می کند تا به راحتی از سایت شما استفاده کند.

در سال 2015، گوگل اعلام کرد که جستجوهای موبایلی بیش از 50 درصد از کل جستجوهای گوگل را تشکیل می دهند. در مورد طراحی وب سایت شما هم همینطور. این بدان معناست که اکثر کاربران شما از طریق تلفن به شما مراجعه می کنند. به همین دلیل طراحی وب سایت زیاد است.

https://idat.ir/@urlarzonline/290728-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%9F

  انتشار : ۲۰ تیر ۱۴۰۱               تعداد بازدید : 5

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "آموزش بهترین روش های ساخت کسب و کار اینترنتی" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما