طراحی سایت را از کجا شروع کنیم؟


مفهوم طراحی سایت و توسعه وب تقریباً از زمانی که وب سایت ها وجود داشته اند وجود داشته است. قبلاً تعریف طراحی سایت بسیار ساده تری بود زیرا ایجاد یک وب سایت فرآیند طراحی سایت بسیار ساده تری بود.

وقتی اولین وب سایت راه اندازی شده در سال 1991 را با وب سایت های مدرن مقایسه می کنید، واقعاً می توانید ببینید که وب سایت ها تا کجا پیشرفت کرده اند. امروزه، ایجاد و نگهداری یک وب سایت پیچیده تر است و شامل یک اکوسیستم کامل طراحی سایت از نقش ها و مجموعه مهارت ها می شود.

برای طراحان دشوار است که بدانند دقیقاً در کجای این اکوسیستم قرار می گیرید. این مقاله جنبه های اصلی فرآیند ایجاد وب سایت را تشریح می کند و تصویر واضحی از نقش شما، نقش دیگران و مجموعه مهارت های مربوطه ارائه می دهد.

طراحی و توسعه وب چیست؟
طراحی و توسعه وب یک اصطلاح کلی است که فرآیند ایجاد یک وب سایت را توصیف می کند. همانطور که از نام آن پیداست، شامل دو مجموعه مهارت اصلی است: طراحی وب و توسعه وب. طراحی وب ظاهر و احساس یک وب سایت را مشخص می کند، طراحی سایت در حالی که توسعه وب نحوه عملکرد آن را مشخص می کند.

از آنجا که همیشه خط سختی برای جدا کردن این دو نقش وجود ندارد، عناوین اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. همانطور که وب به تکامل خود ادامه می دهد، نقش ها نیز تغییر می کنند.

در حدود 30 سالی که از ایجاد اولین وب سایت می گذرد، عناوین شغلی متعددی برای توصیف مجموعه مهارت های مختلف مورد استفاده برای ایجاد یک وب سایت ظاهر شده اند، که هر ساله موارد جدیدی ظاهر می شوند. این عناوین اغلب با هم همپوشانی دارند و معانی آنها از شرکتی به شرکت دیگر تغییر می کند. همین که سرت بچرخه کافیه

طراحی در مقابل توسعه front-end در مقابل توسعه back-end
برای ساده نگه داشتن آن، بیایید ایجاد وب سایت را به دو دسته تقسیم کنیم: آنچه کاربران می بینند و آنچه که نمی بینند.

آنچه کاربر می بیند در یک مرورگر اتفاق می افتد و شامل طراحی و توسعه front-end است. طراحی، رنگ‌ها، طرح‌بندی، فونت‌ها و تصاویر یک وب‌سایت را مشخص می‌کند - همه چیزهایی که در برندسازی و قابلیت استفاده یک وب‌سایت نقش دارد - و به ابزارهایی مانند Photoshop، Illustrator، Fireworks و Sketch نیاز دارد.

استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت برای پیاده سازی این طراحی را توسعه front-end می نامند. این زبان ها به کاربران اجازه می دهند تا با دکمه ها، تصاویر، متن، فرم های تماس و منوهای ناوبری تعامل داشته باشند. و بخشی جدایی ناپذیر از طراحی واکنش گرا و واکنش گرا هستند.

برخی از طراحان کد می نویسند و برخی توسعه دهندگان فرانت اند طراحی می کنند. برخی از طراحان بخشی از کد را لمس نمی کنند. و برخی از توسعه دهندگان فرانت اند به کدنویسی پایبند هستند و نه چیز دیگری. مفید است، درست است؟

چیزی که کاربر نمی بیند روی سرور طراحی سایت اتفاق می افتد و شامل توسعه back-end است.

یک وب‌سایت برای ذخیره و سازماندهی تمام داده‌های به‌دست‌آمده از فرانت‌اند، به پشتیبان نیاز دارد. بنابراین اگر کاربر چیزی را بخرد یا فرمی را پر کند، اطلاعات را در یک برنامه در قسمت جلوی وب سایت وارد می کند. و این اطلاعات طراحی سایت در پایگاه داده ای که روی سرور زندگی می کند ذخیره می شود.

یک وب سایت همانطور که شما می خواهید کار می کند زیرا قسمت جلویی و پشتی وب سایت همیشه در حال ارتباط هستند. توسعه دهنده Backend مانند یک هادی است. آنها اطمینان می دهند که برنامه ها، پایگاه های داده و سرورها با استفاده از زبان هایی مانند Ruby، PHP، Net توسعه می یابند. و پایتون با چارچوب هایی مانند Ruby on Rails و Code Igniter سازگار است.

عناصر طراحی وب سایت
پل رند، طراح نمادین، در مقاله خود به نام سیاست طراحی نوشت: «طراحی یک فعالیت حل مسئله است. ابزاری برای شفاف سازی، ترکیب و ارائه یک کلمه، تصویر، محصول یا رویداد فراهم می کند.

طراحان وب به طور مداوم در حال حل مشکلات برای کاربران خود هستند. وب سایت ها باید به کاربران این امکان را بدهند که به جایی که می خواهند بروند طراحی سایت و آنچه را که می خواهند انجام دهند. یک کاربر ناامید کمتر احتمال دارد به یک وب سایت بازگردد.

به همین دلیل است که هر عنصر طراحی وب در خدمت تسهیل وب سایت است: بنابراین مردم بارها و بارها از وب سایت بازدید می کنند و با آن تعامل دارند.

Layout: چیدمان عبارت است از چیدمان هدر، منوی پیمایش، فوتر، محتوا و گرافیک یک وب سایت. طرح بندی به هدف وب سایت و اینکه طراح وب چگونه می خواهد کاربر با وب سایت تعامل داشته باشد بستگی دارد. برای مثال، یک وب سایت عکاسی، تصاویر بزرگ و زیبا را در اولویت قرار می دهد، در حالی که یک سایت تحریریه، فاصله متن و حروف را در اولویت قرار می دهد.

سلسله مراتب بصری: کاربر باید بتواند با دیدن یک وب سایت به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند. اینجاست که سلسله مراتب بصری وارد عمل می شود. سلسله مراتب بصری فرآیند تعیین جنبه های زیبایی شناختی یک وب سایت با استفاده از اندازه، رنگ، فاصله و موارد دیگر است.

سرفصل های این مقاله نمونه بارز سلسله مراتب بصری است. آنها به سرعت به شما، خواننده، اطلاع می دهند که مقاله در مورد چیست.

ناوبری: ناوبری به کاربر کمک می کند با استفاده از ابزارهای ناوبری مانند معماری سایت، منوها و نوارهای جستجو از نقطه A به نقطه B برسد. ناوبری ساده و کارآمد به کاربران کمک می کند طراحی سایت تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

https://telegra.ph/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-0-%D8%AA%D8%A7-100-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-07-10

 

  انتشار : ۲۴ تیر ۱۴۰۱               تعداد بازدید : 33

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "آموزش بهترین روش های ساخت کسب و کار اینترنتی" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما