طراحی وب سایت به صورت جامع


طراحی سایت چیست؟ آموزش مراحل طراحی سایت برای مبتدیان
دانش طراحی سایت

از زمانی که اولین وب سایت در سال 1991 ایجاد شد، طراحی وب راه طولانی را طی کرده است. طراحی وب سایت در حال حاضر بیش از یک میلیارد سایت در اینترنت وجود دارد، طراحی وب سایت بنابراین جای تعجب نیست که بازار طراحی سایت همیشه داغ است و کاربران زیادی هر روز به دنبال ایجاد و طراحی سایت جدیدی برای خود یا کسب و کار خود هستند. بنابراین این صنعت و بازار پررونق به این زودی ها از بین نمی رود. اگر هدف شما ایجاد یک وب سایت است یا قصد دارید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید، به شما این اطمینان را می دهیم که با مطالعه این مقاله با تمامی جنبه های طراحی سایت از صفر تا صد آشنا خواهید شد.

 

طراحی وب چیست؟

اگر بخواهیم یک توضیح کلی و ساده در مورد طراحی وب بدهیم باید بگوییم که طراحی وب سایت هنر برنامه ریزی و چیدمان محتوا در یک صفحه وب است.

بنابراین می توانید محتوای خود را با جهان به اشتراک بگذارید. بسیاری از افراد با اهداف متفاوتی به سمت طراحی سایت می آیند و به دلیل اهداف خود می توانند هر یک از مدل های زیر را برای وب سایت خود انتخاب کنند.

 

وب سایت نمونه کارها برای ارائه نمونه کارها
وب سایت یک فروشگاه برای فروش محصولات
وب سایت شرکتی برای ارائه و تبلیغ مجموعه شما
وبلاگی برای به اشتراک گذاری مطالب، دانش و اخبار با دیگران
وب سایت رستوران برای رزرو و سفارش غذا
وب سایتی برای ارائه خدمات برای تبلیغ یک کسب و کار و جذب مشتریان جدید

انواع سایت ها

 

نقش اصلی طراحی وب سایت مربوط به ظاهر وب سایت است که می تواند برای تجربه کاربری بسیار موثر باشد.

 

اگر بخواهیم با مثال توضیح دهیم باید بگوییم طراحی وب مانند طراحی داخلی یک ساختمان است که هر چه طراحی داخلی ساختمان بهتر و چشمگیرتر باشد افراد بیشتری را جذب می کند.

 

حضور اینترنت در دنیای امروز یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت هر کسب و کاری است و به همین دلیل طراحی وب سایت در سال های اخیر اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. در تهیه این متن سعی کردیم تمامی اطلاعات کلی را به شما بگوییم تا با ابعاد طراحی وب آشنا شوید تا در آینده برای طراحی و توسعه وب سایت خود از آن استفاده کنید.

 

7 موضوع اصلی طراحی وب که باید بدانید

تفاوت طراحی وب و توسعه وب
اصول طراحی سایت
چیدمان وب سایت
اجزای مهم در طراحی وب سایت
عناصر بصری در طراحی وب
نگهداری وب سایت
بهترین منابع الهام بخش طراحی وب سایت

1. تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب

اولین چیزی که در بحث طراحی وب باید تعریف کنیم، تفاوت طراحی وب و توسعه وب است

 

همانطور که این دو اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند.

طراحی وب سایت تماماً در مورد ظاهر سایت است. طراح وب سایت وظیفه طراحی ظاهر وب سایت را به گونه ای بر عهده دارد که مخاطب جذب وب سایت شود. بعداً در این مورد به تفصیل بحث خواهیم کرد.

 

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه کنید: راهنمای طراحی سایت مشاغل کوچک (آموزش 0 تا 100)

 

توسعه وب همه چیز در مورد پایه و بدنه وب سایت است. یک برنامه نویس وب مسئول طراحی اسکلت یک سایت است و هر چه اسکلت آن سایت اساسی تر و قوی تر باشد کار با آن آسان تر خواهد بود. قسمت توسعه وب سایت از طریق کدنویسی انجام می شود.

حال اجازه دهید به طور خلاصه به زبان های برنامه نویسی اصلی در طراحی و توسعه وب بپردازیم:

 

Html یک زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد قسمت جلویی وب سایت ها استفاده می شود. از این زبان برای نوشتن ساختار و استخوان های سایت استفاده می شود.

CSS یک زبان برنامه نویسی (یا بهتر است بگوییم سبک و نشانه گذاری) است که حاوی تمام اطلاعات مهم در مورد ظاهر یک وب سایت است. CSS و Html با هم برای طراحی ظاهر سایت از جمله طراحی اولیه فونت و سایر عناصر ظاهر وب سایت کار می کنند.

CMS یا سیستم مدیریت محتوا یا سایت ساز نرم افزاری است که محتوای دیجیتال یک وب سایت را مدیریت می کند. با توانایی ها و دانش اولیه CMS هر کسی می تواند بدون داشتن دانشی از توسعه وب و کدنویسی یک وب سایت خوب ایجاد کند.

2. اصول مهم در طراحی وب سایت

اینکه بدانید چه عناصری باعث می شود سایت شما طراحی خوبی داشته باشد و چگونه می توانید از آنها در کار خود استفاده کنید، مهمترین نکته ای است که در این قسمت به آن می پردازیم.

اصول اولیه طراحی وب سایت بر اساس تئوری ها و تجربیات هنرمندان و طراحان برای چیدمان بخش ها و عناصر وب سایت تعریف شده است. استفاده از این اصول می تواند به طراحان کمک کند تا سایتی با ظاهری بسیار مرتب و زیبا طراحی کنند.

البته باید گفت که هیچ یک از این اصول را نمی توان یک قاعده نامید و بیشتر باید به آنها به عنوان یک راهنما و منبع الهام نگاه کرد، همانطور که پیکاسو می گوید: «قوانین را مانند یک حرفه ای یاد بگیرید تا بتوانید زیر پا بگذارید. آنها مانند یک هنرمند» زمانی که اصول طراحی وب را یاد گرفته اید

https://sitebuilder170391.dynadot.com/ 

  انتشار : ۵ مرداد ۱۴۰۱               تعداد بازدید : 19

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "آموزش بهترین روش های ساخت کسب و کار اینترنتی" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما